Styl skandynawski – luksus i komfort w jednym!

W skandynawskim wnętrzu doskonale sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, jakie delikatnie oświetlają kuchnię rozproszonym światłem! Sprawdź nasze pozostałe wskazówki a także rekomendacje!
W pomieszczeniach, zaaranżowanych „po nordycku” przeważającymi barwami są: biel, popiel, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki i akcesoria. Drewniana posadzka jest idealnym dopełnieniem pomieszczenia przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego stylu są naturalne półfabrykaty. Najchętniej używanym typem drzewa w aranżacjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba wyróżniają się kontrastową barwą a także bogatym usłojeniem. Białe meble i ściany doskonale wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Niemniej jednak siedziska w stylu nordyckim nie będą znakomitym wyjściem w przypadku fanatyków stylu retro. Do tej bazy można dodać kolorowe dodatki, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie a także proste w budowie meble. Tego typu gama kolorystyczna sprawia, iż kuchnia w stylu nordyckim jest bardzo prosta oraz lekka, a jednocześnie przytulna. Wszystkie te odcienie, powodują, że nasza kuchnia w nurcie skandynawskim będzie łatwa oraz przestronna a jednocześnie przytulna. W salonie zaaranżowanym w stylu nordyckim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednakowa posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym elementem tego trendu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, dzianiny z lnu i bawełny. Doskonale sprawdzają się tu stoliki o lustrzanych blatach bądź komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoliki w trendzie duńskim (czyli charakteryzujące się miękką, opływową linią) a także krzesła vintage – odkryte na pchlim bazarze czy piwnicy. Idąc dalej, pragniemy zaproponować akcesoria skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to zarówno minimalistyczne dodatki, oczywiście eleganckie i oryginalne. Meble muszą być proste, najlepiej gładkie fronty a także blaty w tonie surowego drzewa, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Przeważnie stosowanymi produktami w tym trendzie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą a także estetyczniejszą.

Minimalistyczna aranżacja w charakterze skandynawskim ociepli twoje mieszaknie! Sprawdź nasze sugestie, pomysły i porady jak zaaranżować piękne pomieszczenie w stylu nordyckim!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim praktyczna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile umożliwiają codzienną pracę. W aranżacjach w kierunku skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, białymi lub brązowymi ścianami. I faktycznie – kolekcje stworzone w oparciu naturalność a także minimalizm sprawdziły się nie tylko w zimnym i ponurym nordyckim fasonie, jednak prawie na całym globie. Kuchnia i salon w stylu nordyckim z kolei opierają się na wykorzystaniu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni wyposażonej w kierunku nordyckim są jasne ściany oraz praktyczne, proste meble. Jeżeli zdecydujemy się na pokój w stylu skandynawskim, to wybór będzie stosunkowo łatwy: kluczowe są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy oraz szarości, a także biały, czarny i… zielony. Kuchnia w sposobu skandynawskim preferuje prostotę – dlatego wybierz gładkie lub łagodnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przykładzie salonu – naszą podstawę stanowią pastelowe barwy na ścianach a także drewno – na posadzce bądź w formie mebli – stanowią naprawdę niesamowitą ozdobę każdego salonu i dodaje skandynawski klimat do wnętrz. Starczy parę niewielkich zabiegów, aby nasze pomieszczenie wyglądało jak z magazynu o aranżowaniu domów Wygląd wnętrz domów jest znacząco różny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu nordyckim sprawdzą się także meble, które łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane powiązanie tych aspektów powoduje, że wnętrza zaaranżowane w trendzie skandynawskim są bardzo przestronne oraz charakteryzują się czystością formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe kosze wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki oraz lniane zasłony to esencja ciepła w kierunku hygge. Meble domowe w stylu nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, ekologicznych półproduktów z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, jakie ułatwiają powszednie obowiązki.

You may also like...