Skup aut a wartość rynkowa – czy warto skorzystać z takiej oferty?

Sprzedaż samochodu używanego na typowych portalach internetowych nie jest łatwa. Należy nastawić się m.in. na optymalne przygotowanie samochodu do oględzin oraz na konieczność spotkań z osobami, zainteresowanymi jego nabyciem. Źródłem demotywacji potrafi być brak spodziewanych rezultatów w postaci odsprzedaży auta. Nic niezwykłego, że jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy skup aut Bydgoszcz? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Proces sprzedaży samochodu do skupu a oszczędność miejsca i czasu przy parkowaniu.

Planując sprzedaż pojazdu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z podjęcia takiej dyspozycji. Zalet tych jest bowiem niemało. Skupy aut to przede wszystkim najskuteczniejsze rozwiązanie dla właścicieli skup samochodów Bydgoszcz aut powypadkowych oraz uszkodzonych. Znalezienie nabywcy na takie samochody nie jest bowiem łatwe. Większość auto skupów w swojej ofercie posiada usługi lawety. Ułatwia ona transport uszkodzonych pojazdów i zapewnia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Współpraca z auto skupem eliminuje potrzebę poszukiwania osoby, zainteresowanej nabyciem samochodu. W współczesnej rzeczywistości bardzo ciężko przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. Korzystając z propozycji skupu, samochód można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu ekspertów i z bezpłatną wyceną. Sprzedaż samochodu do auto skupu wiąże się z wieloma różnymi korzyściami. Będzie to m.in. opcja wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu odpowiednich dokumentów. Zwiększa to bezpieczeństwo sprzedaży a także sprawia, iż posiadacz auta nie musi oczekiwać, aż pieniądze trafią na jego konto. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się podjąć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego poszukiwania kupca.

Jakie dokumenty są niezbędne przy sprzedaży samochodu w skupie?

W skupach samochodów używanych można sprzedać różne samochody. Można tu sprzedać zabytkowy samochód z bagażem doświadczeń a także nowocześniejszy model w zdecydowanie lepszym stanie. Podejmując decyzję o odsprzedaży auta do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, jakich dokumentów będzie on wymagał w trakcie transakcji. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, który ma zostać sprzedany. Bez tego dokumentu, sprzedaż nie będzie mogła dojść do skutku. Jeżeli została wydana karta pojazdu, należy także przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim ważnym dokumentem jest dowód zapłacenia składki OC. Właściciele aut chcą wiedzieć również, czy auto skupy przyjmują samochody bez zapłaconej składki OC. W praktyce taka transakcja jest możliwa. Warto wiedzieć natomiast, że na okazicielu wciąż będzie spoczywać odpowiedzialność finansowa za brak ubezpieczenia, jakie zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania pojazdu. Sprzedaż pojazdu do auto skupu wiąże się również z koniecznością przedstawiania dokumentów przez właściciela. To przede wszystkim dowód osobisty. Odrobina bardziej skomplikowana jest sprzedaż pojazdu, kupowanego na współwłasność. Niezbędna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Taką obecność można zawsze zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż pojazdu.

Jak przygotować samochód do sprzedaży przed skorzystaniem z oferty skupu wg cennika?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To jedno z powszechnie stawianych pytań. Auto skupy nie mają natomiast jednego cennika. Podstawą ofert są dokonywane tutaj wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest także darmowa, jak również niezobowiązująca. W jej trakcie realizowana jest specjalistyczna wycena stanu mechanicznego pojazdu. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów wskazywanych przez licznik a także wygląd tapicerki i lakieru. Na cenę, zaproponowaną przez skup, wpływa więc mnóstwo różnych czynników. Należy zaznaczyć, iż skup aut nie płaci jednak pełnej wartości rynkowej. Oznacza to, że za pojazdy w dobrym stanie mechanicznym można tu uzyskać ok. 80% ich wartości. Sprzedając pojazd w gorszym stanie, otrzymuje się w skupie ok. 60% jego wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak wyszukiwać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą wartość. Znalezienie kupca na zmęczony pojazd jest nie tylko czasochłonne i bardzo skomplikowane, ale niejednokrotnie również i niemożliwe. Skupy samochodów kupują auta szybko i w ten sam sposób płacą za nie gotówkę.

You may also like...