Sprawdź czemu warto kupić kabinę prysznicową dobrej jakość!

Kabinę prysznicową zmieniamy raz na kilka lat, więc wybierając odpowiedni model nie powinniśmy kierować się wyłączenie ceną. Dowiedź się, które parametry są równie kluczowe!
Następnie w zależności od powierzchni toalety, jej aranżacji należy wskazać czy ma to być kabina uchylna bądź otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Kluczową cechą jest również solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt przewidziany na wiele lat używania. Prostota sprzątania uwzględniono już na poziomie przygotowywania, lub też zastosowanie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do sprzątania, podatne na zanieczyszczenia bądź zakamienienie. Mając na uwadze codzienną eksploatację warto przeanalizować wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych umożliwiających mycie oraz ograniczającej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych ważnym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak większej przestrzeni. Jeśli chodzi o specjalne funkcje kabin, przeważnie całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz typowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię umieszczoną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu nóg. Jeżeli natomiast do zwykłej kabiny chcemy dokupić osobno panel zarządzania z hydromasażem, dopłacimy za niego od około 500 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy typ, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór tradycyjnych wymiarów a także kształtów jest duży, jednakże nietypowych – mały.

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie tylko od zainteresowań, ale także od wielkości, powierzchni, jaką dysponujemy oraz przewidywanego systemu montażu.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na prawidłowo zorganizowanej posadzce. Dzisiaj jest to niesamowicie modne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki łazienki oraz pozwoli wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Uciążliwe może być samo przygotowanie odpowiedniej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są również syfony prysznicowe, co może powodować kłopoty przy konserwacji a także myciu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, która skutecznie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej estetyczny. Naukowcy stworzyli taką metodę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przywiera do nich pył, a powstałe zabrudzenia z wielką łatwością czyści wiatr a także deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór higieny.

You may also like...