Bateria łazienkowa – sprawdzamy opinie użytkowników

Sądzę, iż w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o istotnych parametrach, o których musisz pamiętaj dobierając baterię!
Dzięki unowocześnionej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują doskonały design przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są wyposażone w nadzwyczaj wygodny system montażu, który pozwala na szybką instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria powinna posiadać także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak i jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym i niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane wyłącznikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dosyć drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach i kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci oferują akcesoria, które możemy nabyć razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, by je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, iż produkty te są bardzo proste, niejednokrotnie słabszej jakości oraz mogą wytrzymać zdecydowanie krócej niż produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w dodatkowe narzędzie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody oraz milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się niełatwym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest wielki a jedyne, co nas blokuje to budżet – więc o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeżeli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje również głowice lub przyciski. Warto także upewnić się, gdzie dany produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zastępują głowice na lepsze i sprzedają, jako towar krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż solidni producenci na własne wyroby udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od tradycyjnego chromu czy złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po innowacyjne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy przeznaczyć na baterie.

You may also like...