Zlewozmywaki granitowe – sprawdź wady i zalety!

Zlew to ważny element wyposażenie każdej kuchni. Myślę, że wybierając zlew do swojej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie kwestie funkcjonalność a także Design!
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej sferze powiększa się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe produkty wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje większa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem wysoce wytrzymałym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić również fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po myciu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różnorodne gremium nabywców. Wielki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim zostają całe hałdy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są bardzo głębokie a także wygodne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do specyficznych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kupujący ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można postawić np. w rogu kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o niewielkich rozmiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesamowicie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów a także elementów wyposażenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej sprawdzony zakup na długie lata.

Zlewozmywaki kuchenne są dostępne w marketach z armaturą w różnych kształtach oraz kolorach. Posiadają także różną wielkość, natomiast to nie wszystkie różnice między nimi.
Elegancki wygląd a także modernistyczny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są wykonane i układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, aby zachować szczelność a także gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i mają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady oraz korzyści. Korzyścią zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy wygląd a także wyższa trwałość na porysowania, natomiast kompozytowych – niezwykła elastyczność, która powoduje, iż są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. W współczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niezwykle znaczący wydaje się więc dobór tych produktów, które narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie wyłącznie spełniać swoją funkcję, ale również pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni a także nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak modele granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się także kupno baterii zlewozmywakowe. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, instalowane w z boku czy korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak dużo modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające oryginalnych, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej kuchni.

You may also like...