Płytki łazienkowe – co potrzebujesz wiedzieć?

Doskonale dostosowane płytki to praktycznie gwarancja dobrej aranżacji. Najważniejszą korzyścią wynikającą z wykorzystania płytek jest fakt, że łatwo utrzymać ich higienę. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich konserwacji i toaleta wygląda jak nowa.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku i urody. Wybór tego typu płytek ma również szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu nowoczesnego charakteru pomieszczenia bądź gdy mamy małą toaletę, którą chcemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz posadzek w toalecie niesłychanie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, trwałe na uderzenia, ścieranie oraz wszystkie zadrapania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe regularnie oczyszczane są silnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, by wybierać płytki trwałe na zasady oraz kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie jedynie funkcję praktyczną, to również metoda ekspresji artystycznej, dająca specjalistom niemal nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Piękna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Specjalny kształt oraz szorstka faktura płytek wywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwalają Ci zbudować spójną i wyjątkowo funkcjonalną dekorację łazienki – wybierz modele idealnie trafiające w Twój styl! Interesujący rezultat dekoracyjny daje użycie mozaiki w postaci niewielkich prostokątów, rombów, kamieni o dość wyjątkowych kształtach lub kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a jednocześnie oryginalnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drzewo albo kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a dodatkowo prezentuje się naprawdę efektownie.

Dzięki odpowiednio dopasowanym płytkom nasza łazienka może wyglądać oryginalnie i przytulnie. Przy wyborze płytek łazienkowych należy zwracać uwagę nie wyłącznie na styl, ale też na ich wytrzymałość oraz wykończenie nawierzchni.
Ciężko sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich obszarze utrzymują się trochę dłużej. Młodzi użytkownicy również potrzebują mieć ubikację dobraną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem sprowadzać się jedynie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to typ przestrzennych, niekonwencjonalnych łazienek, jakie zazwyczaj znajdują się blisko sypialni czy są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu posiadamy wielkie pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, iż toalety są miejscami o zwiększonej wilgoci powietrza. Podłogi niejednokrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki pochłaniające wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby oraz pleśń, a ich trwałość będzie znacznie mniejsza. Zatem poleca się zakup materiałów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Toaleta jest pomieszczeniem, w którym szczególnie kluczowe będzie utrzymanie higieny oraz czystości, zatem też płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Warto jednakże mieć na uwadze fakt, iż pod wpływem wilgotności może nieco zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, iż w efekcie codziennej eksploatacji przylegające ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie i pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się także np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...