Deszczownice – postaw na innowację!

Deszczownica umożliwia delikatną, rozkoszną kąpiel, dzięki rozproszonemu strumieniowi wody. Dodatkowo deszczownie można podzielić także pod względem walorów estetycznych.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownice kwadratowe, prostokątne lub okrągłe (tzw. Ile deszczownia świetnie sprawdzi się w przypadku osób dojrzalszych, którym łatwiej będzie podtrzymać stabilność, mając swobodne obie ręce, tyle nie jest to korzystne rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę silnym strumieniu wody (deszczownia może wyrzucić z siebie nawet do 45 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia starczy na zaledwie parę minut natrysku, a kończyć się ją trzeba będzie, nieszczęśliwie, w chłodnej wodzie. W tych najtańszych zestawach mamy jedynie podstawowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę oraz drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wtedy liczyć na słuchawki i deszczownie z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia wypływającej wody (w najpopularniejszych modelach do wyboru są dwa typy strumienia, w wysoce rozwiniętych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują także systemy natryskowe, którymi możemy zarządzać smartfonem – właściwa aplikacja umożliwia ustawienie oświetlenia, dźwięku oraz strumienia wody nim wejdziemy pod prysznic. Rozpiętość stylistyczna oraz duże rozmiary głowicy deszczownic powodują, że natrysk nabiera całkiem innego wymiaru. Przykładowo, deszczownice Hansgrohe charakteryzują się cudownym, nowoczesnym stylem, jaki z łatwością dopasujemy do minimalistycznych mieszkań, w których znacząca jest prostota a także subtelne piękno. Deszczownice i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą przyoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownice zostały stworzone z tworzyw estetycznych i wytrzymałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownice kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc niemal wodospad.

Użytkownicy podkreślają, iż o ile natrysk to tylko higiena, tyle kąpiel pod deszczownią jest przyjemnością. Dlatego obok aspektu praktycznego pomyślmy o komforcie naszej kąpieli.
Panele prysznicowe to wspaniały pomysł na połączenie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownica umożliwia, bowiem oszczędzać użycie wody – wykorzystuje perlator, który natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownię pamiętajmy także, żeby pasować model wyposażony w perlator – w innym razie może się okazać, że deszczownica jest mało ekonomiczna. Na prawidłowo zaaranżowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są warianty natynkowe – zestaw prysznicowy z deszczownią (określany też kolumną natryskową), gdzie deszczownica umieszczona jest na jednym drążku wraz ze słuchawką oraz kranem bądź specjalny panel prysznicowy, gdzie prócz wymienionych elementów znajdziemy również dyszę do hydromasażu. Te szczególnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, kiedy deszczownica jest jedynym oprzyrządowaniem kabiny prysznicowej. Deszczownia przedstawia się bardzo dobrze, zapewniając modernistyczny design łazience (choć na rynku dostępne są także deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki trend, jaki najbardziej odpowiada wyglądowi łazienki). Warto zastosować deszczownice nie jedynie dlatego, że ułatwiają i uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownia wygląda przy ładnie – nawet, jeśli nie wybierzesz modelu z specjalnymi funkcjami, duży „talerz” z otworkami wygląda ciekawie oraz nowocześniej niż tradycyjna słuchawka zawieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych doznań estetycznych warto polecić deszczownice podświetlane diodami.

You may also like...