Czemu meble kuchenne robione na wymiar są lepsze od tradycyjnych?

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – kilkanaście lat. Warto, by przez cały ten okres meble wyglądały elegancko oraz estetycznie. Moim zdaniem stanowi to ważny powód, dla którego warto zakupić meble z górnej półki.
Wykonując remont kuchni należy wspominać o paru kluczowych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewozmywaka przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas prowadzenia czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości oraz jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, dopilnujmy by zostawić zawsze skrawek pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Dopełnieniem tej perfekcji są także fronty i blaty, które można bez kłopotu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi oraz pozostałymi składnikami urządzenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar również przygotowane są z płyty laminowanej, natomiast jej wytrzymałość jest zdecydowanie większa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zaimpregnowana dodatkowo okleiną PCV, jaka gwarantuje wysoką wytrzymałość mebli przez niezwykle długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to perfekcyjne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo duża przestrzeń do pracy a także przechowywania. Daje także ogromną swobodę aranżacyjną i projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce i jak najodpowiedniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, bo dysponując wielkim pomieszczeniem oraz projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile przestrzeni przeznaczyć na każdą z nich. Kuchnia w kształcie L to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia oraz pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie narożnika kuchni, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek lub zlewu. To również doskonałe rozwiązanie do małych kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwyczajowo jest miejsce na stół, jaki dla wielu osób stanowi niezwykle ważny mebel kuchenny.

Twoja nowa kuchnia całkowicie odmieni czas, który w niej spędzasz, a przyrządzanie obiadów oraz rodzinne rozmowy staną się przyjemnością. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości meble na wymiar, by napawać się estetyką a także praktycznością.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest stosunkowo prosta. Najlepiej sprzątać meble bez używania detergentów – za pomocą wilgotnej szmatki lub z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po popularne aerozole do sprzątania kurzu, jakie mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zabronione jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub acetonem. Po oczyszczeniu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, by uniknąć absorbowania wilgoci. Do zwalczania zanieczyszczeń nie wolno używać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, bowiem może to doprowadzić do zniszczenia forniru. Niezwyczajna, wszechstronna wyspa na wymiar zbudowana z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko stanowisko do wykonywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy i miejsce do konsumowania posiłków. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń a także sztućców stosowanych bezpośrednio w procesie tworzenia jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego typu mikserów, blenderów. Wielką renomą cieszą się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Solidniejszej jakości meble z płyt MDF będą już nieco droższe w zakupie, jednakże ich trwałość a także komfort użytkowy okażą się znacznie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zadbać o listew dystansową między meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda nieco inaczej, ale ważne, aby był logiczny a także nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie również wówczas, jak w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, żeby wzajemne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie utrudniało swobodnego przemieszczania się po wnętrzu.

You may also like...