Baterie kuchenne – czemu warto w nie zainwestować?

Wybór właściwej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest łatwy. Do wybory mamy ogrom możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej oraz dowiedz się, jaki rodzaj warto wybrać!
Dobierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością jaka nas interesuje. Stalowa warstwa baterii chroni ją przed nieestetycznymi odciskami paluchów. Dodatkowym plusem jest łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciw wymaganiom konsumentów, oferują baterie, jakich design idealnie współgra nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się doskonale do płukania sałaty oraz napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje instaluje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było częściej wykorzystywane, ale dzisiaj jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są także modele z wylewką, jakiej wysokość możemy zmniejszać albo z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i położyć na zlewie. To doskonałe rozwiązanie, gdy zlewozmywak montowany jest pod oknem w kuchni.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest łatwe i wygodne. Innym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka natlenia wodę. W efekcie wykorzystujemy jej mniej. Przystosowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i średni jednokomorowy zlew to połączenie, które należy niesłychanie dobrze rozważyć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, żeby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby zadbać, by miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze a także łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić kran łokciem. Naturalnie, równie istotny co ergonomia jest wygląd, wylewka pomimo relatywnie niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok oraz może tworzyć subtelny akcent podkreślający klimat kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, który wykrywa zbliżone dłonie i po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po powtórnym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się także na dbałość o środowisko jak też finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...