Umywalki łazienkowe – najważniejsze zagadnienia!

Różnorodność kształtów i stonowanej kolorystyki z pewnością przyda się do uzyskania nowoczesnej toalety. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki warto zwrócić uwagę, by nabyć towar kompletny.
Z uwagi na możliwość montażu w ofercie producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze i praktyczne w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie lub częściowo wprowadzane w blat, analogicznie jak zlewy kuchenne, pozwalają zabudować przestrzeń poniżej i tym samym stworzyć sporo miejsca do składowania np. środków czystości lub zapasu kosmetyków. Inne powszechne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z którego została wyprodukowana umywalka także ma niebagatelne znaczenie. Mnóstwo typów jest dodatkowo okrytych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, które znacząco ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym materiałem pozostaje wciąż ceramika. Jest to budulec niewrażliwy na porysowania, solidny i trwały. Szklana umywalka świetnie wpisze się w styl modernistyczny, skandynawski czy minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Wielkim zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dostosowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednakowego stylu. Jeśli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one różne oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one zrobione i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden spośród ważniejszych detali urządzenia toalety. Przydatna podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych powininna być odporna na osadzanie się osadu oraz pozostałych zabrudzeń, solidnie wykonana, a jednocześnie wpisywać się w trendy innowacyjnego wyglądu.
Umywalki kamienne są bardzo piękne, ale także drogie. Doskonale pasują zarówno do pomieszczeń modernistycznych, jak również klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu oraz piaskowca. Są trwałe na zadrapania oraz ciężko je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej dużym ciężarem i z koniecznością częstego mycia. Mydlany osad jest, bowiem niezwykle zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich toaletach, idealnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane czy też z wydłużonymi bokami, jakie tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być wygodne oraz bezpieczne, zwłaszcza jak korzystają z nich osoby niepełnosprawne i starsze. Istnieje szereg rozwiązań, które warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, by w takim wnętrzu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do wyposażenia toalety należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe i chodniki na przyssawki, jakie zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem dobrego zabezpieczenia surowca oraz zastosowania właściwych jego gatunków – drewno wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej używa się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią minimum 60 cm, by można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dostosowane do stylu łazienki, więc warto przygotować analizę naszych potrzeb. Nim wybierzemy właściwą umywalkę, warto przeprowadzić na kartce projekt urządzanego pomieszczenia. Aby toaleta była praktyczna, należy zachować dobre przestrzenie między urządzeniami sanitarnymi. Dobre rozplanowanie pomieszczenia łazienki zagwarantuje nam wygodę i bezpieczne użytkowanie.

You may also like...