Czarna łazienka – sprawdź największe korzyści!

Barwy ciemne sprawiają poczucie intymności, a komponowane z bielą nadają rytm a także dynamiczność. Takie połączenie może być dobre, jeśli lubimy mocny kontrast odcieni.
Powiązanie szarości i czerni jest bardzo powszechne nie jedynie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz częściej oraz odważniej wkracza również do naszych toalet. Bowiem czarny kolor optycznie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to zestawienie odcieni sprawdzi się również w małych jak i przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia a także jego układu. Do małych łazienek oraz WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet kątowe, które wykorzystują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, jakie zrobione są z oszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem linearnym, co w rezultacie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na oryginalności. Przeszklony prysznic z użytym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w toalecie strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń we pomieszczeniach uznawana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, jednak właściwie wkomponowana we wnętrze nada mu elegancji, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok a także pochłania oświetlenie. Góruje nad otoczeniem, absorbując uwagę.
Szarość i czerń to odcienie przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wyszukać połączenie z przewagą bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niezwykle eleganckie i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało umieścić większą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż powierzchnię nie będzie monotonna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, lub świeżej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie zaaranżowana toaleta w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się sfrustrowane a także osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej bądź wielobarwnej, niewielkie pomieszczenie można zorganizować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz dlatego rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do sprzątania w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, warto ustawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać brud albo być jej całkowicie pozbawiona, co pomoże czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt monotonna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż pomimo braku żywych odcieni, Wasze wnętrze będzie miało niesamowity klimat.

You may also like...