Styl industralny – czy to dobry pomysł?

Fason przemysłowy to kierunek aranżacyjny dla zdecydowanych! Dowiedz się więcej o kluczowych elementach tego kierunku i postaraj się urządzić swoje mieszkanie samemu.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania oraz minimalistyczne dekoracje – oto istotne wartości stylu industrialnego. Styl przemysłowy najlepiej sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle szykownego stylu, meble z recyklingu można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Jeśli już wiemy, jakie są podstawowe wartości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno powiedzieć, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko chcemy odmienić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby detale o pokrewnych właściwościach pojawiały się w całym wnętrzu. Projektowanie pomieszczeń w kierunku przemysłowym to „scalanie”, dlatego konkretne przestrzenie nie powinny się od siebie separować co powoduje, że wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w wielkiej mierze przestronne, wysokie oraz surowe strefy, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Nurt industrialny jest dla tych, którzy poszukują oryginalności oraz czegoś, co odbiega od tradycyjnych wnętrz z spisów meblowych. Kierunek ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo likwidować fabryki i magazyny. Żeby mieszkanie było odpowiednio oświetlone oraz wpasowało się w trend industrialny, zrezygnuj z kotar oraz zasłon upiększających okna. Meble oraz akcesoria należy zawsze dopasowywać logicznie i myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także mieszkańców. Salon w stylu przemysłowym winien być podtrzymany w zimnej, neutralnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń oraz biel. Styl industrialny we pomieszczeniach widoczny jest zwłaszcza na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement oraz chłodne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w stylu industrialnym stosowany, jest jako budulec wykończeniowy.

W temacie aranżacji mieszkań możemy spotkać się z coraz nowymi nurtami. Jednym z intensywnie rozwijających się styli jest Industrialny, jaki napotkać możemy w wielu pomieszczeniach.
Fason przemysłowy jest bardzo surowy, zimny, zatem aspekty takie jak rury, kable, betonowe stropy są uwypuklane. Idealne kolory do wnętrza w tym kierunku to barwy zimne, beznamiętne, takie jak biel, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Wzór industrialny narodził się w momencie, kiedy zaczęto adaptować hale fabryczne a także magazyny na potrzeby lokalowe. Lofty i mieszkania robione od podstaw w kierunku industrialnym wyróżniają się szerokimi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą powierzchnią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów i drobiazgów należy zredukować do minimum – trzeba kierować się regułami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby skorzystać z cementu architektonicznego, który je zakryje, a jednocześnie pozwoli zachować industrialny charakter wystroju (popularnym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego cementu, znakomicie imitującej surowy, szalunkowy beton. Aktualnie nurt industrialny kojarzony jest z niezależnością, ekskluzywnością oraz wyszukanym gustem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili znalezione meble, wykorzystywali meble i akcesoria zlokalizowane na terenie starych fabryk – tak narodził się nurt industrialny. Wystarczy domek, który kiedyś służył do celów fabrycznych i adaptujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszelkie charakterystyczne cechy budownictwa przemysłowego. Znakomicie uwydatni charakter kuchni, dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się osiągnąć wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż wnętrze jest za małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory istotne są także surowce wykorzystywane w takim wnętrzu. Styl industrialny korzysta z inspiracji przemysłową szorstkością oraz bałaganem, by paradoksalnie stanowić niezwykle luksusowe, wręcz wyrafinowane pomieszczenia. Ściana, jaka obłożona będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu industrialny klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach oraz ruch przemysłowy fabrykanci płytek wyszli własnym klientom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki naśladujące beton a także metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we pomieszczeniach urządzonych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie modele lamp wybrać, jeśli planujemy osiągnąć industrialny rezultat wyglądu we środku naszego mieszkania lub budynku.

You may also like...