Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Właściwy kaloryfer powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem dobór właściwego kaloryfera jest rzeczywiście istotny jeżeli chcemy żeby nasza łazienka była komfortowa oraz praktyczna.
Przyjmując, iż grzejniki są analogicznej wielkości a także są wykonane z tego samego surowca to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bo często wentylacja jest tak zorganizowana, że do ubikacji nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do łazienki należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być zaopatrzone w ekran, który prócz kwestii ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, oraz także zwiększa przestrzeń wydzielającą ciepło. Sprawa ta jednak ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Tradycyjny grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (wykonanych albo ze stali lub z aluminium), pomiędzy którymi instalowane są proste lub zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast oddaje ciepło i ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfortowe ciepło oraz pomaga utrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce kaloryfery łazienkowe są bardzo często niedocenianym elementem aranżacyjnym. Instalując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy podgrzać naszą toaletę, podczas gdy nasze ręczniki spokojnie się suszą.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro kierunek nada mieszkaniu unikatowego wyglądu. Możemy zdecydować się na taki projekt, jaki będzie funkcjonalny, a dodatkowo idealnie dostosowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niesłychanie przydatny szczególnie jesienią i wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego budynku bądź zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na dworzu ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym a także estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany należy mieć wiedzę, iż warstwa chromowa utrudnia wydzielanie ciepła około 30%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) czy na poddaszu użytkowym, a także wielkie okno w pomieszczeniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny grzejnik jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, podgrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni przyjazną a także suchą podłogę i podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej toalecie. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki i pracować bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.

You may also like...