Psycholog, kiedy warto skorzystać z jego usług?

Kim naprawdę jest psycholog?

Zgodnie z naszym, Polskim prawem psychologiem nazywamy tylko te osoby, które ukończyły studia magisterskie na kierunku psychologia. Jest to bardzo specyficzna specjalizacja zawodowa w zależności od wieku pacjentów. Bardzo często psycholog jest ostania deską ratunku dla osób, które nie radzą sobie z życiem w społeczeństwie, związkach. Niejednokrotnie słyszałem, że psycholog uratował czyjś związek przed rozpadem.

psycholog online

To właśnie psycholog jest osobą, która wysłucha twoich problemów, wczuje się w twoją osobę oraz udzieli ci rady, często przyjacielskiej, co w danej sytuacji powinieneś zrobić, aby „stanąć na nogi”. W ostatnim czasie, popularny stał się „psycholog online” zdaniem wielu niczym się nie różni psycholog online od spotkań bezpośrednich. Z pomocy psychologa online możesz skorzystać na przykład, jeśli doświadczasz trudnych sytuacji życiowych, problemów w relacjach z bliskimi, borykasz się z trudnościami wychowawczymi, nie wiesz, jaką decyzję podjąć w swoim życiu lub ona cię przerasta, a także, jeśli pragniesz się rozwijać, doskonalić swoje kompetencje zawodowe. Z badań wynika, że sporą część ludzi, która trafia do psychologa to osoby, które mają problem ze zbyt szybkim rozwojem zawodowym oraz presją, jaka z tego powodu na nich ciąży. Jednakże należy pamiętać, że za pośrednictwem Internetu nie jest możliwe przeprowadzenie terapii poważnych zaburzeń psychicznych. Spotkałem się kiedyś z trafnym stwierdzeniem, iż psycholog to osoba, która pomaga z problemem w ten sposób abyś następnym razem potrafił poradzić sobie z nim sam.

 

Czy warto iść do psychologa ze swoim problemem?

Jesteśmy dorośli i tłamszenie swoich problemów, lub ich skrywanie na pewno nie pomoże w ich rozwiązaniu. Należy pamiętać, że dobry psycholog z doświadczeniem, słyszał różne historie i problemy i jestem przekonany, że nasza historia raczej go nie zaskoczy. W przypadku, gdy sprawa jest intymna i najzwyklej wstyd nie pozwala, aby udać się na wizytę, można skorzystać z psychologa online, czyli wizyty wirtualnej gdzie za pośrednictwem komputera opowiemy o swojej nieprzyjemnej, intymnej przypadłości. W swojej pracy, jako psycholog dziecięcy dostosowuję poznane metody i wykorzystuję wiedzę w taki sposób, aby był on najbardziej sprzyjający pacjentowi w tym przypadku dziecku.

Moim zdaniem dobry psycholog powinien być przede wszystkim osoba zainteresowana drugim człowiekiem, wykonująca swoją pracę z pasją i odpowiednim zaangażowaniem. Jeżeli masz problem, skorzystaj z pomocy fachowców, pomogą Ci uporać się z lękami, kryzysami i zaburzeniami natury psychicznej oraz wesprą w zrozumieniu trapiących Cię dylematów. Nie ma, co czekać i należy pamiętać, że każdy problem można rozwiązać i nie ma sytuacji bez wyjaśnia. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy naprawdę dużo możliwości, tradycyjne wizyty, psycholog online czy nawet korespondencja email. Z badań wynika, że co 6 Polak sięga po pomoc tego specjalisty a 30% z pozostałych planuje wybrać się tam w niedługim czasie, fakty mówią same za siebie.

You may also like...