Wszystko co musisz wiedzieć o botoksie!

Botoks fakty, które powinnaś znać!

W dzisiejszych czasach, botoks stał się bardzo popularny i często traktowany jest, jako kuracja odmładzająca, dzięki której przez pół roku twarz jest gładka jak przysłowiowa pupa niemowlaka. Faktem jest również, że zabieg ma działanie bakteriobójcze, oczyszcza włosy i skórę głowy oraz poprawia ogólne ukrwienie rejony, w którym został użyty. Istotna informacją jest, że po takiej kuracji często włosy stają się mocniejsze, dodatkowo odbudowują swą strukturę, błyszczą, są mniej podatne na uszkodzenia.

W przypadku, jeżeli ktoś nie chce zastosować botoksu na włosach warto zainteresować się tematem sauny, która nawilża włosy a jednocześnie ułatwia wprowadzenie do wnętrza włosa substancji regenerujących. Produkt ten można nakładać na dwa sposoby, na mokro po umyciu włosów i na sucho na same końcówki. Włosy cudownie się rozczesują, błyszczą i nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów. Dzięki takiemu zabiegowi ubytki powstające podczas pielęgnacji takich jak chemicznych (farbowanie, rozjaśnianie, trwała zmiana kształtu włosa) lub prostowanie można skutecznie zminimalizować. Zabieg można wykonać w celu poprawy kondycji włosów, szczególną różnicę odczują osoby zmagające się z tzw. rozdwajaniem końcówek. Dzięki temu procesowi, kolejne etapy stylizacji fryzury nie będą miały „złego”wpływu na stan włosów, a kolor będzie trwalszy i intensywny.

kwas botoks

 

Botoks, czy jest to środek dla wszystkich?

Botoks wstrzyknięty w okolice zmarszczki blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, to właśnie wtedy mówi się o kimś, że niema mimiki. Niestety mięśnie twarzy zostają „znieczulone”, co sprawia takie a nie inne wrażenie. Po zabiegu nie widać efektów, aby botoks zaczął działać należy odczekać od kilku dni do 2 tygodni. Zabiegi z Botoksem to skuteczna i stosunkowo bezpieczna alternatywa dla leczenia chirurgicznego, ponieważ Botoks znacznie zmniejsza napięcie mięśni żwaczy oraz powoduje ich delikatny „paraliż”. Podczas stosowania na sucho należy szczególnie uważać przy aplikacji żeby nie nałożyć produktu zbyt dużo. Włos jest wypełniany od wewnątrz substancją, która wzmacnia jego strukturę, dzięki czemu odzyskuje zdrowy wygląd oraz odporność na mechaniczne uszkodzenia.

Wiele kobiet po kuracji botoksem jest bardzo zadowolona, twierdzą iż końcówki włosów są dociążone, same włosy wygładzone, dzięki czemu nie wymagają tak częstego kontaktu z prostownicą. Botoks stosowany na usta jest tak samo popularny jednak coraz więcej kobiet jest świadoma tego, że przesadzenie z tą substancją daje efekt odwrotny do zamierzonego. Kobiety chcą mieć delikatnie powiększone usta, które nie będą rzucały się w oczy. Warto również pamiętać, że po wykonaniu zabiegu należy ewidentnie unikać zmarszczeń mimicznych, należy również unikać dotykania miejsce gdzie aplikowany był preparat. Na samym końcu zaznaczę, że powyższy tekst nie jest dekalogiem, każda kobieta jest inna i zanim rozpocznie swoją przygodę z tym preparatem powinna zaczerpnąć wiedzy z innych źródeł a najlepiej skonsultować swój wybór z specjalistą.

You may also like...