Dieta odchudzająca, od czego zacząć?

Dieta odchudzająca podstawowe informacje

Dieta odchudzająca to pojęcie, które coraz częściej słuchać w branży fitness. Niestety utarło się, iż dieta odchudzająca to tylko domena kobiet, ale to nie prawda i postaram się to udowodnić w tym wpisie. Jeśli masz problemy z nadwagą ( myślę, że masz skoro tu jesteś) to po prostu weź się za siebie a nie szukasz wymówek. Staraj się jeść warzywa zielone, unikaj grochu (zielonego i suchego) oraz kukurydzy oraz ziemniaków.

odchudzanie

Warto również pokusić się o prowadzenie dziennika kalorii, jest wiele serwisów, które to umożliwiają absolutnie za darmo a dzięki temu liczbę spożywanych kalorii będziesz miał po kontrolą. Jeżeli masz poważny problem z utratą wagi można pokusić się o jakiś delikatny suplement diety w postaci spalania tłuszczu. Doda ci to motywacji oraz przy zbilansowanym odżywianiu na pewno dorzuci jakiś mały procent do twojego sukcesu. Bardzo często problemy z nadwagą biorą się z zaburzeń metabolicznych.

Niestety ale to najgorszy przypadek. Wyobraź sobie, że organizm człowieka jest jak zegarek w przypadku, gdy twój metabolizm jest rozstrojony ten zegarek nie działa prawidłowo, co niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Jesz mało kalorii, trenujesz a mimo to waga nie spada – prawdopodobnie masz rozregulowany metabolizm spoczynkowy. Jak sobie z tym poradzić? Nie ma jednej złotej rady, ale powolne dorzucanie kalorii przykładowo 100 kcal tygodniowo pozwala na obudowę metabolizmu spoczynkowe. Często może nawet przytyć kilogram czy dwa ale sumarycznie patrząc przez cały proces odchudzania warto, bo na samym koniu nie będziesz się głodził!

 

Dieta odchudzająca – jaką wybrać?

W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy Internet, co daje nam nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o zbieranie informacji. Warto poczytać, ponieważ każdemu pasować będzie inne rozwiązanie dietetyczne. Moim zdaniem najważniejszy podczas odchudzania jest ujemny bilans kaloryczny oraz aktywność fizyczna. Bardzo istotne jest, aby nie zaczynać z niskich kalorii pomimo, że wtedy waga bardzo szybko spada w dół. Zbyt szybka utrata wagi to nic dobrego, wtedy bardzo łatwo o efekt jojo, który potrafi zniszczyć cały nasz trud w moment. Warto również pokusić się o założenie konta na jakimś z aktywnych for oraz prowadzenie własnego dziennika – takie rozwiązanie zapewni pokaźną dawkę motywacji oraz będzie można fajnie monitorować osiągnięty efekt. Należy również pamiętać o urozmaiceniach, zarówno w aspekcie żywieniowym jak i treningowym.

Bodźcem do aktywizacji organizmu do wzmożonej pracy jest wprowadzenie urozmaicenia tras – biegi po zmiennej czy nierównej nawierzchni, pod górkę w zależności od stopnia zaawansowania. Nawet drobne odstępstwa nie powinny zaprzepaścić naszej diety. Najważniejsze to szybko powrócić do rygoru treningowego. Trzeba w pierwszej kolejności postawić na dietę a dopiero później dobierać do niej suplement diety. Przy odchudzaniu nigdy nie powinniśmy schodzić nisko z kaloriami, a więc dla większości diety 1000 kcal nie będą dobrym pomysłem. W zasadzie zasada jest prosta im więcej ruchu tym lepiej, a już całkowicie kluczowe jest zmiana nawyków żywieniowych i to one prowadza do osiągnie ca sukcesu.

You may also like...