Implanty zębów, dlaczego warto w nie zainwestować?

Implanty zębów – najważniejsze informacje!

Uśmiech to nasza wizytówka. Moim zdaniem uśmiech jest bardzo ważny, zwłaszcza, jeżeli ktoś w pracy pełni funkcje reprezentatywną. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej, dobrej wykonany implant to inwestycja na długie lata, bez konieczności wymieniania go, co jakiś czas tak, jak w przypadku klasycznych protez. Estetycznie wyglądające implanty zębów, przywróciły naturalny uśmiech i doskonałe samopoczucie tysiącom pacjentów na całym kraju.

implant

Wszczepienie samego implantu zęba kosztuje ok. 3000 zł. Do tego musisz doliczyć cenę łącznika i korony – ich koszt zależy od tworzywa, z którego zostały wykonane. Po szczegółowym badaniu nasz implantolog dokładnie określa ile wszczepów jest konieczne do prawidłowego zamontowania implanta. W przypadku, gdy stosujemy implanty, odbudowę zęba (koronę) możemy osadzić na implant już po 7 tygodniach od jego przytwierdzenia do kości. Wycisku wykonuje się łącznik, na którym będzie mocowana korona oraz koronę protetyczną, czyli sztuczny ząb. Następnie w to miejsce wkręca się implant zęba, po czym przykrywa implant dziąsłem w celu zapewnienia jeszcze lepszego gojenia. Implanty mają proste zadanie realnie odtworzyć prawidłowo funkcjonujący i estetycznie wyglądający ząb i zgryz, a nie jedynie zamaskować brak uzębienia jak w przypadku innych alternatyw.

Niektórzy ludzie mają obawy, że po usunięciu zęba (szczególnie pierwszych) i wszczepieniu implantu, w czasie oczekiwania na wykonanie (najczęściej kilka tygodni) odbudowy protetycznej, będą zmuszeni chodzić z widocznym ubytkiem, co szpeci ich wygląd. Implanty zębowe są znacznie bardziej wytrzymałe niż naturalne korzenie, dzięki czemu zapewniają pacjentom znacznie większy komfort niż przestarzałe protezy.

Implanty zębów to mała „metalowa śrubka” wykonana z tytanu, która zastępuje naturalny korzeń zęba. Jeżeli implant zęba ma długo spełniać swoje zadanie pacjent musi wyjątkowo dbać o higienę jamy ustnej. Implant jest wprowadzany w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba zastępując jego korzeń, za pomocą specjalistycznego silnika. Mówiąc prościej dzięki implantom można odbudować zarówno brak pojedynczego zęba jak i wszystkich, to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli ktoś znowu chce mieć piękny uśmiech. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów, dzięki czemu niema obaw o jakiś dyskomfort.

Warto również wiedzieć, że implant to rozwiązanie ostateczne. W pierwszej kolejności powinniśmy dbać o swoje naturalne zęby, ponieważ usługa wstawiania implantów jest bardzo drogie.

Nie mniej jednak bardzo często braki w uzębieniu prowadzą do izolowania się od społeczeństwa lub wstydy przed swoim wyglądem. Z badań wynika, że część ludzi posiadających znaczące braki w uzębieniu ma problem z nawiązaniem relacji z płcią przeciwną. Część psychologów również wypowiedziała się na ten temat i to prawda, pacjenci często mówią o braku uzębienia, jako o poważnym problemie, który wprowadza wstyd i zakłopotanie. Warto dbać o żeby nie tylko o implanty, ale również nasze naturalne.

You may also like...