Czemu szafka podumywalkowa to istotny element aranżacji?

Nagminnie wybieraną opcją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle kłopotliwe, że na połyskującej, białej powierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Konfiguracja szafki uwarunkowana jest od umywalki. Ogólnie można wskazać dwa rodzaje: z umywalką nablatową lub umywalką nakładaną na szafkę. Poza względami funkcjonalnymi równie kluczowy jest wygląd szafki. Winna być ona przystosowana formą i odcieniem do reszty urządzenia łazienki. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeżeli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne albo ciemne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w toalecie może być mało nudzący. Do jasnej umywalki odpowiednia będzie szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest też polecane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne a także bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na podłodze czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka czarna konsola z dekoracyjnie frezowanymi nóżkami.

Aranżując naszą łazienkę, uwagę zwrócić należy nie tylko na elementy instalacji łazienkowej takie, jak kabina prysznicowa albo umywalka, lecz również na szafkę pod umywalkową, które pomieści wszelkie konieczne środki higieny albo kosmetyki.
Szafki podumywalkowe oferują wielką liczbę potrzebnych szuflad oraz schowków, tak, aby każda rzecz posiadała swoje miejsce. Dodatkowo mają piękne, modne wzornictwo i ciekawe kolory – w propozycji producentów wybór jest tak ogromny, iż każdy znajdzie szafkę odpowiednią do własnej aranżacji ubikacji. Zaletą tego elementu wyposażenia jest fakt, iż często pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie świetne, szczególnie do toalet o niewielkich przestrzeniach bądź np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym umieszcza się mydelniczkę bądź dozownik do mydła – nie robi się tego obok, zatem wybierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Kiedy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również elegancka oraz wyglądem pasować do wyglądu naszej toalety, lecz także funkcjonalna, a konkretnie rzecz mówiąc – pojemna. Dobierając tego rodzaju szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są stworzone – winien być on bowiem odporny na wilgoć. Należałoby również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób dobry. Ważne będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie dominuje połysk, jaki urzeka swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bowiem znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Dość często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, ponieważ z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale dość głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby także zadbać o to, żeby posiadała ona odpowiednią wnękę na stopy – codzienne uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych wrażeń a także po jakimś czasie może już być trochę drażniące. Szafka do ubikacji ze wbudowaną wnęką na stopy spowoduje, iż wnętrze zyska na funkcjonalności, a prowadzenie codziennych czynności higienicznych stanie się niezwykle komfortowe. Przeważnie wybierany jest wariant z umywalką nasadzaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często oferują gotowe komplety. Dzięki temu rozwiązuje się kłopot, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją idealnie dobrać do umywalki. Dużo większe pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest niewielka, szafka może być większa i szersza. Wtedy obok umywalki można zamontować podręczne kosmetyki czy szczoteczki do zębów. To także sposób na lepszą, bardziej dynamiczną aranżację.

You may also like...