Biała kuchnia – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako kolor przeważający jest wiele. Ważne jest, by wybierając odcień dla swojej kuchni być tego świadomym a także mieć koncepcje na całość aranżacji.
Świetnym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu mieszkaniu. Do tego wystarczy dopasować wyłącznie delikatne dodatki, również dopasowane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się wnętrzem nieco sztywnym i sterylnym. Dlatego warto złamać ową regularność, pobudzając kuchnię różnymi odcieniami. Szczególnie popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel oraz drewno to niezastąpiona para, która przeważnie owocuje niesamowitym efektem wizualnym. Popularne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej i eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat okryty surowym laminatem z małą ilością złotych kropek zapewni mocny akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty deseń spowoduje, iż wszelkie okruszki na powierzchni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to niewątpliwy przebój ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się często prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą mieć odważne, intensywne, jasne odcienie, fronty z połyskiem, gładkie powierzchnie, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów oraz stylistów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła godzina na wykorzystanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na wstępie warto zaznaczyć, iż ta przestrzeń powinna mieć ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń skrócić, aby nie komplikować użytkowania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać jednocześnie większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy i suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja starczy, by charakter kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble dobrej jakości, jak również te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz ostateczny efekt. W katalogach sklepów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeżeli jednak Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to powiązanie minimalizmu i oryginalnych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby powinny być ograniczone do minimum, aby móc w pełni cieszyć się skandynawską prostotą. Aby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się również na swobodne linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.

You may also like...