Dlaczego warto kupić wannę dobrej jakości?

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem także w pokrywie wanny.
Część producentów oferuje wanny wraz z elementami koniecznymi do ich montażu, czyli nogami i stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do danego typu wanny. Bardzo istotne jest, żeby montaż wanny był rzetelny oraz kompatybilny z zastrzeżeniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, jakie potrafią w przyszłości zepsuć komfort korzystania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić profesjonalistom. Jak wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Aktualnie producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest dobry i szybki montaż, który można wykonać własnoręcznie. Co ważne, obudowa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnorakich kształtach a także wymiarach, przeznaczonych do konkretnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne wyróżniające się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o prostych liniach albo w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 60 dB. Aby masaż był efektywny, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 4 osób.

Masz małą łazienkę, ale nie chcesz rezygnować z rozluźniających kąpieli w pachnącej pianie? Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanie – wanny narożne, które oszczędzają miejsce i zachowują pełną funkcjonalność.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło i cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim trwałość i prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się rysy albo odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl bądź dedykowane produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego stylu oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach używane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na ziemię. Płytkie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących innowacyjny wygląd. Należałoby jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy pragniemy zostawić dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak układ oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i pozostałego urządzenia toalety.

You may also like...