Panele podłogowe – dlaczego warto w niego zainwestować?

Nowoczesny projekt stawia na naturalność negując kopie i imitacje. Powracamy do początków i podstawowych materiałów – między innymi do drewna. Drewno we pomieszczeniu to nie jedynie elegancki fason, dlatego tak ochoczo wybieramy drewniane podłogi, jakie są najlepszym filarem sumiennie urządzonego wnętrza.
Drewniana posadzka może posiadać wiele odsłon, natomiast każdy widzi inne cechy. Przed rozpoczęciem robót, trzeba ustalić, czy podłoga jest prosta. Jeśli nie, należy zastosować szpachlowej masy wyrównującej tak, aby powierzchnia była perfekcyjna. Zewnętrzna część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym czy półmatowym. Im bardziej lśniąca płaszczyzna, tym lepsze odbicie światła i tym mocniejszy odcień. Podłogi z połyskiem lepiej zamontować w wnętrzach, jakie nie są szczególnie mocno nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają dużo bardziej ekologicznie i są dedykowane do pomieszczeń bogatych w naturalne światło. W kuchennych pomieszczeniach panele zapewniają klimatyczny wygląd. Jednakże decydując się na panele należy wybierać te o odpowiednich właściwościach i parametrach. Wprawdzie panele dość mocno przyciągają brud i kurz, to nie powodują większych problemów przy sprzątaniu. Panele należy oczyszczać wyłącznie mokrą ścierką, jaka nie pozostawia dużej ilości wody. Producenci efektywnie zdobywają coraz to znakomitsze efekty tworząc choćby panele podłogowe wodoodporne do kuchni. Zasada jest niezwykle prosta – im wyższa klasa, tym lepszy produkt. Tymczasem odpowiedni wybór względem klasy używalności może przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, iż panele podłogowe dzielą się na dwie główne grupy – do użytku prywatnego i do użytku publicznego, a jednocześnie mają aż 6 klas używalności. Ważna jest również grubość panela. Im jest grubszy, tym atrakcyjniejszy, bardziej niewrażliwy na uszkodzenia i odkształcenia. Atrakcyjne gatunkowo panele zaczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie nakleja się, nie przybija ani nie przykręca do posadzki. Łączy się wyłącznie ich krawędzie. Są panele z wpustem oraz wypustem (przystosowane są do mocowania na klej) oraz panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele posiadają wytrzymałe zamki, jakie zapewniają stabilność połączeń w czasie używania. Nie warto nabywać cieńszych niż 7 mm, ponieważ przeważnie jakość takich paneli zostawia sporo do życzenia. Natomiast o wytrzymałość na uderzenia informuje odpowiednie oznakowanie.

Współczesne panele są odporne na każdego wariantu zamoczenia. Dla osób, które pomimo ułożenia paneli nie chcą rezygnować z typowego dla kuchni wyglądu, dostępne są wzory przedstawiające płytki ceramiczne lub gumolit.
By poddasze mogło zostać oddane do adaptacji na poddasze funkcjonalne należy przeprowadzić zmiany sposobu korzystania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym stylu będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem widocznych punktów konstrukcji dachu, jako elementu dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie chowaj ich! Okna dachowe warto urządzić w bezprzewodowe sterowanie oknem i urządzeniami za pomocą pilota albo przycisku naściennego. Urządzając wnętrze na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozstawienie mebli. Ich umieszczenie uzależnione jest od ostrości skosów. Większe partie poddasza to kapitalne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy przypadkowych zderzeń z sufitem. Jak już wiemy, jaką funkcje przejmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym planowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie korzyści a także niezwykle trudnych do narzędzia miejsc. Nikt nie twierdzi, że przestrzeń pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, zatem warto zdecydować się na meble na wymiar, które bez problemu przystosujemy do wszelkich kątów, obniżeń, skosów a także przestrzeni pod oknami. Skosy przeważnie nie należą do najprzyjemniejszych powierzchni do planowania i adaptacji, ale jest kilka wytycznych i stałych, jakich przestrzeganie znacznie ułatwi nam aranżację poddasza. Zanim jednak podejdziemy do działania, musimy przeprowadzić dokładną analizę stanu technicznego domu, a następnie zdać sobie na zapytania, czy jesteśmy w stanie owy remont zrealizować i czy będzie nam się to właściwie opłacało.

You may also like...