Parawany nawannowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Jeśli odnawiamy łazienkę, w jakiej już jest wanna – parawan nawannowy umożliwi nam szybko i niedrogo zaaranżować przestrzeń łazienki. Tanie i efektywne rozwiązanie – tak w skrócie można opisać rozwiązanie którym jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła wzmacnianego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również dostosować do niego właściwą wannę – musi mieć równą powierzchnię górną żeby można było prosto składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie konieczne, ale żeby mieć gwarancję, iż gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru powierzyć fachowcom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej zostają zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę konserwowany dodatkową powłoką, która zapobiegnie osadom gromadzenie się a także zarazem ułatwi czyszczenie. Parawan nawannowy to modne a także nowatorskie rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także estetyczny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego oraz pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej sprzątać parawan nawannowy profesjonalnymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy ekspedientów o rozciągliwą listwę, dzięki której ramię będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej przemyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej oraz delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to kompromis pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, więc jeśli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Relatywnie najmniej popularnym rodzajem pośród tego gatunku asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego oraz cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy stworzyć na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, żeby łazienka zaopatrzona była zarówno w wannę, jak także natrysk. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan półmatowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie montuje się na wannie a także ścianach, niektóre spośród nich są montowane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowoczesność, poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeżeli natomiast chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Ważne jest również, czy parawan nawannowy posiada powłokę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy wolno wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego lub paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego modelu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu albo siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan powinien zostać ustawiony tak, żeby profile dolne znajdowały się nad rantem wanny, co umożliwi właściwe funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, jaki ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...