Oświetlenie łazienki – postaw na innowację!

Oświetlenie łazienki to niesamowicie ważny aspekt aranżacji tego wnętrza. Często, odnawiając ubikację nie żałujemy pieniędzy na jej urządzenie a cały rezultat możemy popsuć źle dobranym oświetleniem.
Obecnie na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, które zostały zaprojektowane i zrobione w bardzo oryginalnej estetyce. Piękne kinkiety z sporą ilością koralików a także kryształków świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour, jednak eleganckie plafony sufitowe będą dobrym wyborem do łazienek w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Ponadto ostatnio niesłychanie popularny jest również trend industrialny, gdzie króluje metal, beton a także odcienie szarości. Do takich toalet należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą i zniszczoną, która doskonale dopełni całości niestandardowej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest zastosowanie źródeł oświetlenia LED. Jest to wyjątkowo efektywne rozwiązanie, niż użycie standardowych żarówek. Wpływa korzystnie na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są także wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia czy wilgoć. Dobór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest również miejscem odpoczynku, w jakim chcemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc zbudować w niej klimat sprzyjający wypoczynkowi, a w tej dziedzinie korzyści oświetlenia są ważne. W marketach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które zainstalowane w obudowie wanny, w podłodze lub w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo ważne oświetlenie powinno być tak skonstruowane, by zmniejszyć, a najlepiej usunąć, efekt olśnienia. Z zastosowaniem standardowych źródeł oświetlenia jest to bardzo kłopotliwe. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach oświetlenia LED, szczególnie jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają przymocowane matowe przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których współczynnik olśnienia jest znacznie najniższy. Właściwie dobrane oświetlenie to gwarancja ciekawej aranżacji, jednak przy oświetleniu łazienki koniecznie trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dostosujemy oświetlenie do łazienek tradycyjnych, odwrotnie do SPA, a jeszcze inaczej do pomieszczeń industrialnych. Zobacz, co potrzebujesz wiedzieć dobierając oświetlenie do swojej łazienki!
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także głowica prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w wybranych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice lub przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na lepsze i wyprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż porządni producenci na swoje produkty dają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od tradycyjnego chromu bądź złota, przez eleganckie – czerń bądź biel, aż po oryginalne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod prawidłowo dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy przeznaczyć na baterie.

You may also like...