Jak urządzić efektowną i funkcjonalną łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem, które coraz częściej jest wizytówką całego domu. Jest to też miejsce, które na przełomie kilkunastu lat przeszło chyba największą metamorfozę nie tylko pod kątem estetyki, ale i funkcjonalności. W dzisiejszym wpisie podpowiemy w jaki sposób można urządzić łazienkę, która będzie ergonomiczna i efektowna – zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

Łazienka – własne strefa domowego komfortu

Obecnie łazienka jest nie tylko miejscem, w którym wykonujemy dane czynności higieniczne, ale coraz częściej jest to przestrzeń służąca do relaksacji, odpoczynku. Jest to prywatna strefa SPA i miejsce, za drzwiami którego zostawia się wszystkie problemy dnia codziennego. Z tego względu aranżacja łazienki nigdy nie powinna być przypadkowa a dokładnie przemyślana. Efektowne wnętrze to bowiem takie, w którym znajdują się dobrze dobrane do wielkości łazienki elementy wyposażenia oraz takie, które są zgodne z gustem domowników i wysoce funkcjonalne.

Z tych względów każdy element łazienkowego wyposażenia powinna cechować wysoka jakość wykonania, właśnie po to, by był trwały, funkcjonalny i odporny na wiele negatywnych czynników. Łazienka jest pomieszczeniem, które jest bardzo rzadko remontowane i ze względu na ten fakt korzystniej jest wybierać produkty, które pochodzą ze sklepów branżowych, od dobrych producentów. Takie, które posiadają długie okresy gwarancyjne i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Do marek z branży łazienkowej, które polecane są od lat, zalicza się między innymi:

  • Geberit,
  • Grohe,
  • Roca,
  • Duravit,
  • Cersanit
  • Deante
  • Hansgrohe
  • Excellent,
  • Radaway

Produkty tych marek zostały wykonane nie tylko z dobrych materiałów i z dbałością o każdy detal wykończenia, niejednokrotnie produkty te zostały wyposażone w szereg technologii, które mają wpływ na komfort ich użytkowania, ekologię i funkcjonalność.

wyposażenie łazienki

Co musi znaleźć się w funkcjonalnej łazience?

W każdej łazience powinna znaleźć się dobra armatura. Baterie łazienkowe są jednymi z ważniejszych jej elementów łazienkowego wyposażenia. Decydując się na zakup baterii do łazienki powinno zwrócić się uwagę na głowicę, czy jest ceramiczna, na materiał wykonania. Najlepsze są baterie mosiężne, a także i na to czy dany model posiada technologie, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie zużycia wody podczas normalnego użytkowania. Decydując się na zakup baterii natryskowych warto postawić na zestaw z termostatem, który jest bezpieczny podczas użytkowania, szczególnie dla małych dzieci czy osób starszych, ponieważ termostat zapobiega przypadkowemu poparzeniu się podczas kontaktu ze zbyt gorącą wodą.

Wybierając z kolei meble do łazienki, należy sprawdzić czy zostały wykonane z materiału, który odporny jest na działanie wilgoci czy wahania temperatury. Tylko bowiem takie meble łazienkowe będą trwałe i wytrzymałe. Dobrze jeśli wybrane modele mebli będa wyposażene w funkcję cichego domyku, system push oraz będą miały pełen wysuw szuflad.

You may also like...