Jak niedużym kosztem zaaranżować łazienkę?

Remont łazienki kojarzony jest nie tylko z ogromem pracy, wieloma niedogodnościami, ale także i wysokimi wydatkami. Okazuje się, że aranżacja nowej łazienki czy remont starej wcale nie musi być tak drogi, jak wielu osobom się wydaje. Oczywiście zaoszczędzić można, idąc na wiele kompromisów, jednak i niedużym kosztem można uzyskać funkcjonalne i nowoczesne wnętrze. Zastanawiasz się jak to zrobić? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się naszym wpisem!

aranżacja łazienki

Tani remont łazienki – czy to naprawdę możliwe?

Jest to możliwe! Elementy łazienkowego wyposażenia możemy ogólnie podzielić na takie, na których można zaoszczędzić oraz na takie, na których nie powinno się oszczędzać. Takie rozwiązania nie jest jednoznaczne z niższą jakością danych elementów, tylko zazwyczaj użycia innego ich rodzaju.

Coraz częściej w łazienkach na ścianach pojawia się specjalna farba zamiast płytek. Farba ta posiada specjalne właściwości, dzięki którym odporna jest na działanie wilgoci, ścieranie. Farba jest łatwa do położenia. Decydując się na nią, można więc zaoszczędzić nie tylko na materiałach, ale i na fachowcach. Wiele osób jest w stanie samodzielnie pomalować ścianę.

Na wyróżnienie zasługują też różnego typu tapety, które kuszą nie tylko przystępną ceną, ale i wysoką jakością wykonania. Na rynku dostępne są tapety, które sprawdzą się w specyficznych, łazienkowych warunkach. Do najmodniejszych wzorów zalicza się współcześnie te z motywami roślinnymi, nasyconymi zielenią, lub takie, z geometrycznymi wzorami. Dobrze dobrana tapeta może wpłynąć na optyczne powiększenie wnętrza i być ciekawym elementem dekoracyjnym.

Odświeżenie starej łazienki

Twoja stara łazienka już od dawna straszy swoim wyglądem? Nie masz środków i czasu na przeprowadzenie gruntownego remontu? Możesz odświeżyć szybko wnętrze i to nie posiadając zasobnego portfela. Jest co najmniej kilka sposobów, by to zrobić. Jednym z dziś bardziej popularnych jest pomalowanie płytek. W starych łazienkach płytki najczęściej posiadają niezbyt modne już wzory czy kolorystykę. W branżowych sklepach dostępne są specjalne farby, które mogą pokryć, nawet błyszczącą powierzchnię płytek. Do wyboru jest wiele kolorów, wśród nich te, które wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Samo nałożenie farby nie jest skomplikowane. Praktycznie każdy poradzi sobie z tym zadaniem sam. Wystarczy wałek, pędzel, farba i trochę zapału!

Efekt odświeżenia wnętrza można uzyskać także dzięki wymianie dodatków łazienkowych. Niektórzy nie doceniają tych jakże ważnych elementów wyposażenia. Sama ich wymiana doda świeżości i sprawi, że łazienka nabierze innego charakteru. Warto postawić też na dekoracje, które do tej pory we wnętrzu się nie znajdowały. Mogą być to kwiaty doniczkowe czy plakaty oprawione w szkło, czy dodatkowe lustra.

Takie dekoracyjne produkty nie kosztują dużo. Wiele z nich można otrzymać za przysłowiowe „parę złotych”. Sama metamorfoza wnętrza, dzięki nim jest szybka i tania.

Więcej informacji o remoncie łazienki – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-zabrac-sie-za-remont-lazienki-2050.html

You may also like...