Budujemy dom tanim kosztem!

Orientacyjny koszt doprowadzenia domku do stanu surowego zamkniętego wynosi ok. 180 000 zł.Decydując się na model domku spośród kolekcji domów tanich w budowie, ogranicza nas powierzchnia domu, ponieważ koszt budowy zależy przede wszystkim od stopnia jej skomplikowania, a nie gabarytów. Oczywiście należy pamiętać, iż postawienie domku o powierzchni blisko 100 m2, wymaga niemałego terenu. Natomiast kupny projekt trzeba przystosować do terenu, co tworzy kolejne wydatki.

Jak tanim kosztem zbudować dom?

W mojej opinii ekonomicznie będzie wybrać domek parterowy, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym. Plany budynków o znaczącej powierzchni przekraczającej 150 m2 przeznaczonych dla licznych rodzin lub na spore podmiejskie działki są jeszcze droższe. Rozpatrując plany budynków na daną działkę pod kątem prawnym, potrzebujemy wypisu z MPZP lub typowych dla działki wymogów zabudowy i mapy zasadniczej, spośród której możemy odczytać rozmiary nieruchomości, kształt dróg i otoczenie działki.

Opisane powyżej etapy niekoniecznie muszą być wykonane w takiej hierarchii jak zostały napisane, np. roboty na zewnątrz można integrować z tematami wewnątrz, jak zarówno z wykonaniem instalacji wewnętrznych. Jeśli dobrze tego nie rozważymy musimy liczyć się z potencjalnymi kolejnymi kosztami, które zaczną się pojawiać podczas budowy domu.

Głównymi niebezpieczeństwami dla lokalu w trakcie jego murowania są czynniki pogodowe a kadrowe. Do wyboru masz kupno gotowego modelu domku bądź opracowanie oryginalnego, dokładnie odpowiadającego twoim życzeniom. Należałoby dodatkowo przemyśleć kwestię poddasza, gdyż jego brak pozwala zrezygnować z drogiego stropu a także znacznie zredukować wydatki konstrukcji. Poza powyższymi punktami, w kosztorysie powinniśmy ująć koszty powiązane z dopełnieniem formalności.

Poza przygotowaniem fundamentów, budowa nie wymusza przeprowadzenia żadnych mokrych prac, dzięki temu dom szkieletowy możemy przygotować o dowolnej porze roku. Dom z bali to nie wyłącznie rodzaj budownictwa to przede wszystkim recepta na mieszkanie w współpracy z naturą oraz otoczenie. Struktura domku z takim systemem wymaga od przedsiębiorcy samodzielnej pracy oraz organizacji budowy. Nie zapominajcie, iż to budynek z drewna i jego wartość, jeżeli bierze się dobrą, sprawdzoną ekipę nie jest tania przynajmniej dla mnie. Kosztorys budowlany, który wolno zakupić wraz z modelem lokalu został przygotowany po to by zoptymalizować Ci cały proces inwestycyjny.

dom

W takim domu aż chce się pomieszkiwać, bowiem jest przede wszystkim zdrowy, naturalny oraz z jednym charakterem. Po uregulowaniu wszelakich formalności możemy szybko przystąpić do rozpoczęcia właściwych prac budowlanych. Od doboru materiału budowlanego oraz szczegółowości przy wznoszeniu ścian zależą w sporej mierze parametry termiczne budynku. Jeśli teren naokoło lokalu nie zostanie dobrze wymodelowany i woda nie znajdzie ujścia – może dojść do zawilgocenia ścian fundamentowych i ścian piwnic zanim jeszcze wprowadzimy się do nowego domu.

Należy liczyć się z większym kosztem budowy niż gdybyśmy mieli budować własnymi siłami, lecz dobra, profesjonalna firma budowlana postawi domek szybciej oraz bez drogich błędów. Dlatego wybierając projekt domu warto dokładnie odpowiedzieć na pytanie wielkość domu oraz przeprowadzić analizę potrzeb. Jednak przymierzając się do budowy własnego domu możemy opierać się na przybliżonych kosztach inwestycji. Należy również pamiętać, że kredyt na budowę domku różni się od kredytu zaciąganego na zakup na przykład samochodu i jest zobowiązaniem na długie lata.

You may also like...